Архів за місяць: Березень 2012

Обробка сканованих документів

Відскановані документи часто займають дуже багато місця і потребують подальшої обробки у растрових графічних редакторах, таких як Gimp.

Та коли документів дуже багато і всі вони типові, хочеться якось автоматизувати цей процес. Наприклад, ви просканували паспорта та ідентифікаційні коди співробітників. На виході маємо велетенські графічні файли формату А4, причому на деяких паспорт та код розташовані одночасно. Задача перетворити все на файли прийнятного розміру та розділити спільні зображення (на те ще згори, та те що знизу).

На наше щастя вже давно існує консольна утиліта для цього. Входить вона у графічний пакет Image-Magick та називається mogrify.

Припустімо, що всі вхідні файли розташовуються в одному каталогу та мають розширення *.jpg. Ми зменшуємо їх габаритні розміри до 1500 пікселів та розділяємо навпіл горизонтально. Для цього вистачить всього однієї команди:

$ mogrify -resize 1500x1500 -crop 100%x50% *.jpg

Нові файли матимуть назви такого виду (приклад, file.jpg):

  • file-0.jpg – верхня частина
  • file-1.jpg – нижня частина

Вам залишається лише вручну видалити частини без корисного змісту – там де сканувалися документи формату А5.

Якщо Вам важливо зберегти пропорції сканованих малюнків, то можете зменшити їх розподільчу здатність та якість стискання JPEG. Наступна команда встановлює розподілчу здатність у 96 DPI та якість зображення 80%:

$ mogrify -resample 96 -quality 80% -crop 100%x50% *.jpg

Лінукс та програми для роботи з електронними книжками

e-book managementНаразі вже є гарною звичкою випускати вільне програмне забезпечення одразу для усіх популярних операційних систем. Не стало виключенням і ПЗ для роботи з електронними книжками, пристроями E-book.

Нагальної потреби у таких програмах немає, але все ж таки приємно, коли всі інструменти під рукою. Однією з таких програм є Calibre E-book management. В неї дещо дивний інсталятор – дуже довгий командний рядок, але все встановлюється швидко. До речі, ваш дистрибутив може мати цю програму у пакетах:

$ apt-cache search calibre
calibre - Конвертер та менеджер бібліотеки електронних книг
calibre-bin - Конвертер та менеджер бібліотеки електронних книг

У цієї програми дуже багато функцій, але особисто мені сподобалось підтримка дуже великої кількості E-book пристроїв та вміння конвертувати книжки з одного формата в інший. Так я без проблем переконвертував PDF у EPUB.

Також ця програма допоможе вам змінити автора чи назву книжки, що звичайно стане у пригоді, коли ви будете шукати книжку у E-book пристрої.