Обробка сканованих документів

Відскановані документи часто займають дуже багато місця і потребують подальшої обробки у растрових графічних редакторах, таких як Gimp.

Та коли документів дуже багато і всі вони типові, хочеться якось автоматизувати цей процес. Наприклад, ви просканували паспорта та ідентифікаційні коди співробітників. На виході маємо велетенські графічні файли формату А4, причому на деяких паспорт та код розташовані одночасно. Задача перетворити все на файли прийнятного розміру та розділити спільні зображення (на те ще згори, та те що знизу).

На наше щастя вже давно існує консольна утиліта для цього. Входить вона у графічний пакет Image-Magick та називається mogrify.

Припустімо, що всі вхідні файли розташовуються в одному каталогу та мають розширення *.jpg. Ми зменшуємо їх габаритні розміри до 1500 пікселів та розділяємо навпіл горизонтально. Для цього вистачить всього однієї команди:

$ mogrify -resize 1500x1500 -crop 100%x50% *.jpg

Нові файли матимуть назви такого виду (приклад, file.jpg):

  • file-0.jpg – верхня частина
  • file-1.jpg – нижня частина

Вам залишається лише вручну видалити частини без корисного змісту – там де сканувалися документи формату А5.

Якщо Вам важливо зберегти пропорції сканованих малюнків, то можете зменшити їх розподільчу здатність та якість стискання JPEG. Наступна команда встановлює розподілчу здатність у 96 DPI та якість зображення 80%:

$ mogrify -resample 96 -quality 80% -crop 100%x50% *.jpg

Напишіть відгук